Полицаец испукал куршум при проверка на пиштол, во инцидентот нема повредени

Тетовски полицаец при проверка на пиштолот испукал еден куршум, а при инцидентот нема повредени во просториите на СВР Тетово. Настанот се случил вчера околу 9 часот и 30 минути.

 -Извршен е увид во работна канцеларија на СВР Тетово, во која околу 9 часот и 30 минути, полицискиот службеник Ш.С.(37) вршејќи проверка на службениот пиштол, испукал еден куршум кој завршил во подот пред влезната врата. Нема повредени лица, додека било причинето само незначително оштетување на подот и sидот, информираат од тетовската полиција.

Во консултација и координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Прочитајте и...  Пожар кај неготинската депонија, од Комуналец се сомневаат дека е подметнат пред избори

Прочитај повеќе

ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Слободен печат

Во Ерџелија приведени неколку лица осомничени за изборен поткуп

Слободен печат

Пожар кај неготинската депонија, од Комуналец се сомневаат дека е подметнат пред избори

Слободен печат

Во Куманово пронајден починат 22-годишен мигрант

Слободен печат

Приведени „диви тркачи“ од скопските улици

Слободен печат

Скопјанец починал откако се повредил работејќи во дворот на својата викендичка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кумановка натепана од својот сопруг

Слободен печат

Работник на ЕВН паднал од електричен столб, со тешки повреди пренесен е во болница

Слободен печат

Поради отказ се заканувал дека ќе ги „дигне“ во водух автобусите и вработените во туристичка агенција

Слободен печат

Уапсени крадци на велосипеди во Скопје

Загина совозач на патот Велес-Прилеп

На патот Брвеница-Тетово повреден велосипедист од моторџија кој го напуштил местото на инцидентот

Слободен печат