Полицијата уашси штипјанец осомничен кражба

Како што информираат од МВР по целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Полициски службеници од Штип, вчера во 10.15 часот го уапсиле Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело кражба.

Како што информираат од МВР по целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Апсење на Ќафасан: Уапсени седум лица, дозволиле и вршеле шверц на стока

Видео на денот