Полицијата уапси ограбувач на обложувалници

Обложувалница / Фото: EPA/TOLGA BOZOGLU

Денеска во скопско Ново Село, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.С.(26). Тој се сомничи дека во периодот од 24.2.2021 до 21.5.2021 со закана од вработени во четири обложувалници на улиците „Митрополит Tеодосиј Гологанов”, „Орце Николов” и „Никола Тримпаре” во Скопје одзел пари.

При претрес во неговиот дом во Ново Село, извршен утрово со судска наредба, билe пронајдени предмети поврзани со кривичните дела. По целосно документирање на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Видео на денот