Пол позицијата за Маркез на омилената трка

Возачот на Хонда, Марк Маркез ќе стартува од пол позицијата на трката за Големата награда на САД  во рамките на Мото ГП шампионатот. Маркез е доминантен на патеката во Остин откако е на календарот од 2013 година, само Шпанецот стартува од пол позицијата. Покрај тоа, Маркез не знае за пораз во Остин и само неговото име е запишано на листата на победници во Мото ГП класата.

Шпанецот до својата 82. пол позиција во кариерата, а втора сезонава дојде со одлично извозен круг во време од 2:03.787 минути што беше за 0.237 секудни побрзо од возачот на Јамаха, Валентино Роси. На Маркез и Роси, друштво во првиот стартен ред ќе им прави возачот на ЛЦР Хонда, Кал Крачкоу.

Прочитајте и...  Тоа би било светски „бум“: Роналдо и Меси во ист тим!?

Прочитај повеќе

Тоа би било светски „бум“: Роналдо и Меси во ист тим!?

Слободен печат

Конечниот план на „кралевите“ за преодниот рок!

Слободен печат

Родригез може да го напушти Реал за 25 милиони евра

Слободен печат

Тајсон не престанува да изненадува: Вежба на плажа и е во неверојатна форма (ВИДЕО)

Слободен печат

Зидан е лут на медиумите: Судиите постојано ни помагаат? Уморен сум од тоа…

Слободен печат

Македонската пресметка без победник, Пандев стрелаше за реми на Џенова

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сезоната во НБА нема да се доигра

Слободен печат

Ливерпул брзо се опорави од дебаклот против Сити

Слободен печат

Шокантна вест од Русија: Млад голман на тренинг бил удрен од гром

Слободен печат

На Барселона ништо не и оди од рака, Најки им испорачал фалц дресови

Слободен печат

Хамилтон ја прифати казната за инцидентот

Слободен печат

Чави ја откачи Барселона, ќе го чека идното лето и новата управа

Слободен печат