Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Порталот „TMZ“ овјави, а телевизијата ABC потврди дека покрај Коби Брајант во хеликоптерот била и неговата ќерка, Џана Брајант (Џиџи).

Според порталот, Коби и неговата 13-годишна ќерка со хеликоптерот патувале кон „Мамба академијата“ на натпревар кога се случила трагичната хеликоптерска несреќа. Оваа информација ја потврди и телевизијата ABC. Според инсајдерот Адријан Војнаровски, нив во хелихоптерот патувале уште едно дете со родител. Во несреќата нема преживеани.

Прочитајте и...  „Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат

Жената и детето кои беа повредени по денешната експлозија во Романовце се во критична состојба

Слободен печат

Заев изрази сочувство до семејството на загинатите деца во експлозијата во Романовце

Слободен печат

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Остави Коментар

17 − 13 =

Прочитај повеќе

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Си Џинпинг: Мерките против коронавирусот даваат резултати, борбата е во клучна фаза

Слободен печат

Русија го презема приматот на пазарот со обоени дијаманти

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче за несреќата во Романовце: Четири лица се во животна опасност

Слободен печат

Заев: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО

Слободен печат