Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Барселона планира во блиска или далечна иднина да има нов тренер, информира „ЕСПН”. Раководството на каталонскиот клуб смета дека Кике Сетиен не можел да ги придобие играчите поради фактот што тој не постигна досега големи успеси во неговата тренерска кариера.

Поради тоа од „Блауграна” сакаат да назначи тренер со име што фудбалерите би го почитувале. Еден од нив се селекторот на Холандија, Роналд Куман кој сè уште се смета за кандидат за Барселона, и покрај тоа што претходно го одби клубот.

Тука е и тренерот на Ал-Сад, поранешниот играч на екипата, Чави, но неговото назначување во моментот е малку веројатно поради јануарско одбивање да стане предводник на каталонската гордост.

Уште еден кандидат е екс менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино. Но, неговото назначување може да биде попречено од неговото тренерско искуство во градскиот ривал Еспањол и критикување на Барса во минатото.

Прочитајте и...  Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Останува да се види дали наскоро Сетиен ќе биде сменет или првите луѓе на клубот ќе му дадат шанса да остане на клупата и следната сезона.

Прочитај повеќе

Мурињо на пенали го елиминира „ученикот“ Лампард од Лига купот

Слободен печат

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат

Војдан Стојановски и Данкерк го доживеаја и вториот пораз во францускиот шампионат

Слободен печат

Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Слободен печат

Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Слободен печат

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски