Покетино избегна суспензија - Слободен печат

Покетино избегна суспензија

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино заработи условна суспензија на еден натпревар поради доцнење на стартот на првиот полуфинален дуел против Ајакс во Лигата на шампионите. Казната е условна, во траење од една година, и Покетино ќе може да го води Тотенхем во финалето на Лигата на шампионите против Ливерпул кое се игра на 1 јуни во Мадрид.

Според правилата на УЕФА во случај на доцнење со излегувањето на фудбалерите на теренот, виновни се тренерите и екипите и тие добиваат казна. Поради тоа Тотенхем е казнет со 10.000 евра, а исто така е обвинет и за непримерно однесување на неговите службени лица.

Дициплинската комисија на УЕФА исто така му изрече условна суспензија и на тренерот на Ајакс, Ерик тен Хаг поради неговата улога во доцнењето на стартот на натпреварот.

Прочитај повеќе

Ѕвездата на ЛА Клиперс се расфрла со пари по стриптизерка (ВИДЕО)

Слободен печат

Наинголан му се одмазди на „својот“ Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

15. четвртфинале во Мелбурн за Федерер

Слободен печат

Стокхолм под опсада: 20.000 Хрвати ќе ги бодрат „коцкестите“

Слободен печат

Македонката Јана Атанасовска триумфира на трка во слалом во Чешка

Слободен печат

Атлетичарот Стојоски постави нов државен рекорд на 400 метри

Слободен печат

Остави Коментар

eleven − 4 =

Прочитај повеќе

Дувњак МВП на Европското првенство, екс вардарци во идеалниот тим

Слободен печат

Борба за ракометниот трон: Атомскиот ракомет на „фуријата“ или „старата школа“ на Червар

Слободен печат

Гвардиола му оддаде почит на Ливерпул: Тие се фантастични, неверојатни

Слободен печат

Леброн Џејмс за историското постигнување: Ова делува нереално

Слободен печат

„Шверцерите“ нема да навиваат за Косово

Слободен печат

Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат