Покетино: Ако триумфиравме во ЛШ, ќе си заминев - Слободен печат

Покетино: Ако триумфиравме во ЛШ, ќе си заминев

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, откри дека ќе си заминеше од англискиот тим доколку триумфира во Лигата на шампионите. Во финалето на ЛШ кое се играше на „Ванда метрополитано“ во Мадрид, Ливерпул со 2:0 го совлада Тотенхем.

– Доколку резултатот беше поинаков, сигурно ќе си заминев. Но, по финалето чувствував дека ова не е начин да се стави крај на кариерата во Тотенхем. Ги сакам предизвиците и ќе се обидеме да го повториме тој успех и во новата сезона – изјави Покетино.

Во новата сезона, Тотенхем ќе биде ослабен за Киеран Трипие кој замина во Атлетико Мадрид, а голема е веројатноста и Кристијан Ериксен да си замине од англискиот тим.

Прочитајте и...  Далас во чест на Брајант го повлече дресот со број 24

– Додека бев на одмор не сакав да гледам што пишуваат медиумите. Киеран и кажа дека ја прифатил понудата од Атлетико и го разбирам бидејќи често фудбалерите сакаат нови предизвици. Што се однесува до Ериксен, тој имаше операција и медицинскиот тим ме информирадека ќе се приклучи на подготовките во најскоро време – вели Покетино.

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат

Остави Коментар

two × four =

Прочитај повеќе

Фановите покренаа петиција да се смени логото на НБА во чест на Коби

Слободен печат

Синиша Михајловиќ повторно примен во болница

Слободен печат

Динар го плати цехот на катастрофата на ЕП: Повеќе не е селектор на Франција

Слободен печат

ВО СЕЌАВАЊЕ НА ЛЕГЕНДАТА: Коби Брајант со македонското знаме

Слободен печат

Кирјос со дрес на Коби и солзи во очите излезе на мегдан со Надал (ВИДЕО)

Слободен печат

Во НБА се играше тажна кошарка (ВИДЕО)

Слободен печат