„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Барселона со убедливи 5:0 го совлада Еибар но натпреварот го одбележаа белите марамчиња на трибините како знат за незадоволство.

Фудбалерите на Барселона со убедливи 5:0 го совлада Еибар во натпревар кој помина во знакот на Лионел Меси и навивачите.

Токму Меси беше херојот на неубедливата Барселона, тој за само 26 минути постигна хет-трик во првото полувреме и ги реши дилемите околу победникот. Во финишот на натпреварот Меси даде уште еден гол, а гол серијата ја затвори Артур.

Сепак, натпреварот на „Камп Ноу“ го одбележаа навивачите кои за прв пат по поголго време мавтаа со бели марамчиња како знак за незадоволство од работата на управата која во последно време ја тресат серија скандали.

Прочитајте и...  Федерер не е најдобар тенисер во својата ера - тоа е Новак Ѓоковиќ

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат