Погледнете во луксузната куќа на Мајкл Даглас и Кетрин Зита Џонс вредна 4,5 милиони долари (ВИДЕО)

Славниот холивудски пар ја „пазари“ новата куќа вредна неверојатни 4,5 милиони долари во Њујорк.

Мајкл Даглас (74) и Кетрин Зита Џонс (49) станаа сопственици на нова лускузна куќа во еден од најголемите градови во светот. Тие неодамна ја продадоа својата вила во Вестчестер за 20,5 милиони долари.

Нивната нова „играчка“ со име „Долга ливада“ се простира на 12 хектари и тоа се до реката Хадсон.

Вилата се наоѓа на средина од имотот и изградена е на почетокот на триесетите години од минатиот век. Вкупно има 22 соби, од кои осум спални и 10 тоалети.

Главната спална соба покрај гардероберот има и посебно купатило со голема када покрај која се наоаѓа луксузен камин од бел мермер.

Прочитајте и...  Кавалџијата Ангеле Димовски добитник на Златна Бубамара за животно дело

Огромната дневна соба исто така ја краси камин од мермер и кристален лустер. Вилата исто така поседува приватна библиотека, огромна кујна, соба за забава со голем шанк, базен на затворено и теретана.

Прочитај повеќе

Поради овие намирници имате висок притисок, воспаленија и срцеви заболувања! (ФОТО)

Слободен печат

Кариера, љубов и здравје: Дневен хороскоп за 22 февруари!

Слободен печат

Пејџ Хатавеј е фитнес дива од која има што да се научи! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатната заработка на брендот на Карл Лагерфелд по неговата смрт!

Слободен печат

Хороскопски знаци кои најлесно паѓаат во искушение да стапат во љубовна врска со колега

Слободен печат

Кети Пери се онесвести на сред емисија! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

дваесет − пет =

Прочитај повеќе

Наоми Кембл доминираше во трендот кој ќе го освои летото!

Слободен печат

За секоја пофалба: Вака изгледа Деми Мур на 57 години без шминка! (ФОТО)

Слободен печат

Меган и Хари со заработката ги надминаа Кејт и Вилијам!

Слободен печат

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Слободен печат

Џенифер Лопез прошета во секси чизми преку колена, а кога ќе ја видите сликата ќе ви стане јасно зошто сите погледи се вперени кон неа (ФОТО)

Слободен печат

Деми Ловато за предозирањето: Живеев во лага дека сум среќна (ВИДЕО)

Слободен печат