Погледнете во какви сцени ќе учествува и што сѐ ќе може да издржи овој теренец во новиот филм за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Новото теренско возило кое ќе се појави во најновото продолжение од серијалот за тајниот агент Џејмс Бонд, Land Rover Defender, навистина изгледа „незапирливо“, како што е и опишано во промотивното видео. 

Во најновиот филм за Џејмс Бонд, под наслов „No Time To Die“, токму ова возило ќе игра доста важна улога, барем кога станува збор за акциските сцени.

Судејќи според тоа што може да се виде во спектакуларните сцени на потера, во филмот се вклучени повеќе џипови, од кои сите покажаа дека се неспоредливи на теренот.

Десет сериски копии на Land Rover се користени за време на снимањето на филмот без никакви измени, а не е познато колку од нив останале неоштетени. 

Во продолжение погледнете со какви карактеристики располага ова теренско возило… 

Прочитајте и...  Научниците открија каде се наоѓа најчистиот воздух во светот: Патот до него не е воопшто лесен!

Прочитај повеќе

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

Слободен печат

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Беквалац го одржа првиот настап по пандемијата: На публиката и приреди ноќ за паметење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат

Дани Димитровска е вистински доказ дека годините се само бројка: Погледнете колку полни денес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Не треба веднаш да ги фрлате – Еве како да го отстраните непријатниот мирис од обувките

Слободен печат