Погледнете колку милиони треба да им исплати Вајнстин на жените кои го обвинија за сексуално злоставување!

Харви Вајнстин и упрвата на неговото банкротирано филмско студио постигна договор за исплата на 25 милиони долари на десетина жени кои го обвинија поранешниот холивудски продуцент за сексуално злоставување – објави „Њујорк Тајмс“, повикувајќи се на адвокатите кои се вклучени во преговорите.

Спогодбата ќе стави крај на сите граѓански тужби на сметка на актерот, кој беше обвинет за сексуално вознемирување и силување, пишува реномираниот весник.

Инаку на Харви му е зголемен и износот на кауција од скоро еден милион на дури пет милиони долари поради кршење на правилата за условна казна.

Осигурувањето на поранешното филмско студио ќе ја изврши исплатата.

Адвокатите на продуцентот одбија да коментираат во врска со случајот.

Прочитајте и...  Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Инаку тој беше обвинет од повеќе од 70 жени за сексуално вознемирување, меѓутоа тој ги отфли тие обвинувања и кажа дека сите сексуални односи се случиле по обострана желба.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат