Погледнете како танцува Трамп, вакво нешто не сте виделе (ВИДЕО)

Претседателот на САД, Доналд Трамп рече дека можеби ќе мора да ја напушти земјата доколку ги загуби претседателските избори од Џо Бајден.

Форумот на Бајден со избирачите го следеле повеќе гледачи отколку средбата на Трамп

Предизборните митинзи на Доналд Трамп се познати по еуфорочната атмосфера и неговите шеги, но сега тој испрати порака на митингот во Џорџија со која не само што ги насмеа неговите приврзаници, туку некои и ги загрижи.

Изборната кампања во САД во завршна фаза: Бајден има 12 проценти предност пред Трамп

– Знаете што? Да се ​​натпреварувам со најлошиот претседателски кандидат во историјата е притисок врз мене. Можете ли да замислите дека ќе загубам? Што би направил тогаш? Би требало тогаш да кажам, изгубив од најлошиот кандидат во историјата на политиката. Не би се чувствувал добро. Можеби ќе треба да ја напуштам земјата, не знам, рече Трамп.

Тој исто така рече дека повеќе нема да собира пари за кампањата за претседателските избори што ќе се одржат на 3 ноември.

Донации во предизборната кампања во САД: Бајден собра 135 милиони долари повеќе од Трамп во септември

Според претходните податоци, Џо Бајден собрал 383 милиони долари за камењата, додека Трамп собрал 247 милиони.

Претходно, Трамп ги изненади своите приврзаници на митингот во Флорида со својот урнебесно смешен танц на песната „Village People“ од групата YMCA.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Интервју на Тито Петковски за бугарската „ТВ Европа“

Овој танц го доби името МАГА танц, по кратенката на слоганот на Трамп „Make America Great Again“.

Изборната кампања во САД во завршна фаза: Бајден има 12 проценти предност пред Трамп

Поврзани вести

Соседна Бугарија има 1.595 новозаразени

Слободен печат

Белгиски премиер: Притискаме копче за пауза, цел е ограничувње на контактите

Слободен печат

Дачиќ: Не е точно дека се жртвував за некои други членови на СПС да добијат позиции!

Слободен печат

Во Скопје санкционирани 557 возачи, 93 за поголема брзина од дозволената

Слободен печат

Честитка од Џафери по повод Денот на македонската револуционерна борба

Слободен печат

Забраните за патувања во странство поради епидемијата и помагаат на руската економија, тврдат економисти

Слободен печат

Остави Коментар