Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Jа облече својата јакна, и се упати кон вратата, а притоа не обрнуваше воопшто внимание на молбите на својата ќерка, па така и кажа само ЧАО.

Ширењето на коронавирусот предизвика вонредна состојба во многу земји, но и домашен карантин кој сосема очекувано ги излудува луѓето.

Една од главните мерки за заштита е постарите, но и помладите да останат во своите домови со цел да го спречат ширењето на вирусот, а така да се заштитат и себе си и своите најблиски.

Така, пензионер од Италија се заинаети да испие едно кафе надвор. „Одам по моето кафенце. Не ме интересира ништо, отидов јас! Одам, одам ќерко! Ми треба кафе“ тврдоглаво повторуваше овој повозрасен човек.

Тој ја облече својата јакна, и се упати кон вратата, а притоа не обрнуваше воопшто внимание на молбите на својата ќерка, па така и кажа само ЧАО.

Прочитајте и...  Актерот Атанас искрен: После карантинот ќе се разведам! (ФОТО)

Но, следниот потег кој го направи е за секоја чест: Веднаш штом го напушти домот, застана на прозорот од кујната и „си нарача“ кафе!

Браво шегаџијо, го развесели целиот свет!

“I’m going out for a coffee!” "Esco per un caffè!"

Publiée par Otaviano Canuto sur Vendredi 20 mars 2020

Прочитај повеќе

Популарната водителка позираше во проѕирна маица, лајковите не престануваат (ФОТО)

Слободен печат

Актерот Атанас искрен: После карантинот ќе се разведам! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како изгледа карантинот кога сте екстра богати (ФОТО)

Слободен печат

Овие девојки воопшто не личат на своите познати мајки: Грешка во генетскиот код! (ФОТО)

Слободен печат

Кога таа предава и татковците следат настава: Оваа наставничка е хит во Србија! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Поранешниот ангел на „Викторија Сикрет“ се соблече во карантин и ја „вжешти“ атмосферата! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ХИТ фотографија: Како е да се биде мајка, а да се работи од дома? (ФОТО)

Слободен печат.

Се појавија нови заеднички фотографии, Ирина Шајк не се одвојува од милионерот (ФОТО)

Слободен печат

Нема да го препознаете: Горан Пандев има нов „карантински“ имиџ (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралицата денес ја обожава Кејт, а порано за неа зборуваше дека е мрзлива – Поради тоа Вилијам и дал интересен прекар!

Слободен печат

Во осумдесетите мажите лудуваа по неа, а таа сега се сврши со долгогодишната девојка (ФОТО)

Васко Спасоски

Ги нарекуваа „недопирливи”, беа најпопуларен пар, а потоа актерот ја остави во емисија во живо

Слободен печат