Погледнете како изгледала мајката на Анџелина Џоли: Необичната убавина навистина ја наследила од неа! (ФОТО)

Анџелина Џоли многумина ја сметаат за најубавата жена на светот. Велат дека нејзиниот поглед наликува како на мачка, а таа е дефинитивно и симбол за холивудската насмевка.

Пластичните хирурзи велат дека жените најчесто сакаат хирургијата да им овозможи усни како оние на Анџелина Џоли, како и нејзиниот облик на очите.

Меѓутоа, многу луѓе не знаат дека Анџелина Џоли многу потсетува на својата покојна мајка Марселин Бертран, од која го наследила истиот поглед, но и држењето.

Да беше жива, Марселин оваа година ќе наполнеше 69 години. Мајката на Анџелина исто така била актерка, но својата кариера ја занемарила поради семејството и децата. Одлучила да стане добра мајка и примерна сопруга.

Кога имала 21 година, Марселин се омажила и го родила синот Џејмс, а две години подоцна и Анџелина. Сфатила дека е многу тешко да ја усклади филмската кариера и грижата за мали деца, па одлучила да се посвети на семејството.

Меѓутоа. бракот со Џон Војт не ѝ донесе среќа на младата актерка. Открила дека тој ја изневерувал со кого и да стигнел, па поднела барање за развод кога нејзиниот син имал 5 години, а ќерка ѝ 3 години.

Кога имала скоро 52 години, се венчала со Том Бесамер со кого живеела во среќен брак скоро 7 години, додека смртта не ги разделила.

Марселин скоро 8 години се бореше со карцином, за после тешката борба да почине во 2007 година од рак на јајниците.

Во 2008 година Анџелина и Бред Пит ја добиле ќерката Вивиен Марселин Џоли Пит, која го добила своето име по покојната баба.

View this post on Instagram

#angiejoliefans #angelinajolie #marchelinebertrand

A post shared by Angelina Jolie Fans (@angiejoliefans) on

Прочитајте и...  Мишел Фајфер на 62 години воодушеви со деколте и лице без шминка: Еднаш убава, засекогаш убава! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат