Погледнете како изгледала мајката на Анџелина Џоли: Необичната убавина навистина ја наследила од неа! (ФОТО) - Слободен печат

Погледнете како изгледала мајката на Анџелина Џоли: Необичната убавина навистина ја наследила од неа! (ФОТО)

Анџелина Џоли многумина ја сметаат за најубавата жена на светот. Велат дека нејзиниот поглед наликува како на мачка, а таа е дефинитивно и симбол за холивудската насмевка.

Пластичните хирурзи велат дека жените најчесто сакаат хирургијата да им овозможи усни како оние на Анџелина Џоли, како и нејзиниот облик на очите.

Меѓутоа, многу луѓе не знаат дека Анџелина Џоли многу потсетува на својата покојна мајка Марселин Бертран, од која го наследила истиот поглед, но и држењето.

Да беше жива, Марселин оваа година ќе наполнеше 69 години. Мајката на Анџелина исто така била актерка, но својата кариера ја занемарила поради семејството и децата. Одлучила да стане добра мајка и примерна сопруга.

Кога имала 21 година, Марселин се омажила и го родила синот Џејмс, а две години подоцна и Анџелина. Сфатила дека е многу тешко да ја усклади филмската кариера и грижата за мали деца, па одлучила да се посвети на семејството.

Меѓутоа. бракот со Џон Војт не ѝ донесе среќа на младата актерка. Открила дека тој ја изневерувал со кого и да стигнел, па поднела барање за развод кога нејзиниот син имал 5 години, а ќерка ѝ 3 години.

Кога имала скоро 52 години, се венчала со Том Бесамер со кого живеела во среќен брак скоро 7 години, додека смртта не ги разделила.

Марселин скоро 8 години се бореше со карцином, за после тешката борба да почине во 2007 година од рак на јајниците.

Во 2008 година Анџелина и Бред Пит ја добиле ќерката Вивиен Марселин Џоли Пит, која го добила своето име по покојната баба.

Прочитај повеќе

Хари: Со Меган се надевавме дека и натаму ќе можеме да и служиме на кралицата, но тоа беше невозможно

Слободен печат

Екстра лесен и брз појадок кој ги „пржи“ калориите!

Слободен печат

Тинејџерка заработува и до 20.000 евра месечно од спонзори! (ФОТО)

Слободен печат

Жените лудуваа по него и му ја распарчуваа облеката, а еве како тој изгледа 40 години подоцна! (ФОТО)

Слободен печат

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Слободен печат

Купил кауч за 70 долари, но тоа што го пронашол во него го шокирало! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

five − one =

Прочитај повеќе

Добро е да знаете: Како да се преживее разделбата?

Слободен печат

Жените го продаваат своето млеко на интернет, а не знаат дека тоа има катастрофални последици за бебето!

Слободен печат

Северина ја копира Меган Маркл! (ФОТО)

Слободен печат

Доли Партон: Пример за изгледот ми е проститутка!

Слободен печат

Сите зборат за задникот на Бијонсе во новата колекција на Адидас! (ФОТО)

Слободен печат

Погледнете како изгледаат кутрињата кои што се мешавина од златен ретривер и пудлица! (ВИДЕО)

Слободен печат