Погледнете како изгледаат ѕвездите без „мејк-ап“ на Инстаграм, баш се супер! (ФОТО)

Од Лејди Гага до Кендис Свонпул, од Жизел до Шарлиз Терон. Трендот на селфи без шминка, кој беше лансиран на почетокот на годината од Ријана, станува хит меѓу славните.

Моменти на релаксација, бавно будење, маски за лице, прегратки со домашните миленичиња. Секоја причина е добра за да се направи природно селфи, без шминка.

Ваков трендовски бран ги зафати познатите личности од сите возрасти. Од топ моделот Кендис Свонпул до Жизел Бундхен, од Бела Хадид до Шарлиз Терон.

Природно, несовршено, убаво

Поп ѕвездата Ријана беше првата која, на почетокот на годината, објави селфи без мејкап, филтри, фотошоп. По неа, се фотографираа и други ѕвезди кои ги покажаа своите лица – повеќе или помалку – природно. Некои од нив се фокусираа на најубавите делови од нивната глава, на пример, Кендис Свонпул која ја нагласи својата преубава, природна коса.

View this post on Instagram

Feeling grateful for all 14M of you! Thank you for sharing in so many of my happy moments and for supporting my career and the things I care about…We can point out many negatives on the effect social media has on society and people’s psyche but it also allows us to connect in ways that were not available before…I’ve met some of my favorite people through social media and appreciate every one of you that share so much positivity on this platform. Isn’t it a beautiful thing to build each other up and support each other, life can be complicated and we are all fighting different battles, so I just wanted to express my gratitude for all the love shared here. Kindness is free. Xc

A post shared by Candice Swanepoel (@angelcandices) on

По неа се огласи глумицата Шарлиз Терон претставувајќи го своето мрзеливо утро, без шминка, во кое најмногу сака да си го гушка кученцето. 

View this post on Instagram

Lazy mornings feat. Johnny Utah ❤️

A post shared by Charlize Theron (@charlizeafrica) on

Лејди Гага, знаете веќе, не се плаши од никого и од ништо,  толку многу што ден пред Денот на вљубените ѝм се прикажа на своите фанови во целосно утринско издание. 

View this post on Instagram

Sushi!!!!! 🍣💕🧚‍♀️🤗#2020

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

За разлика од ѕвездите од минатиот век, кои никогаш не би се осмелиле да се прикажат без шминка, денешните sвезди сè повеќе и повеќе го сакаат природниот изглед. Како, на пример, Кејт Босворт која ги изненади сите со својата „бледолика“ фотографија постирана на Инстаграм.

View this post on Instagram

Jet lag … 🇫🇷✈️🇺🇸

A post shared by Kate Bosworth (@katebosworth) on

Циклусот го затвораме, за сега, со постот на супермоделката Бела Хадид која позира со маска за лице и Жизел Бундхен која им посакува добро утро на сите фанови со најстарата нега за убавина: допир на сонце и малку здрава релаксација.

View this post on Instagram

Grateful for this beautiful Sunday 💛

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid) on

View this post on Instagram

Bom dia! ☀️😁

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele) on

 

Прочитајте и...  Каква маскара да одберете според формата на вашите трепки, еве ги препораките

Прочитај повеќе

Ана Николиќ на ќерката ѝ купи играчка од 200 евра, но таа заврши во други раце! (ФОТО)

Васко Спасоски

Филип и Симона се македонските Блејк Шелтон и Гвен Стефани (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат

Манекенката Зара била во авионот кој се сруши во Пакистан: Сите се молат да е помеѓу двајцата преживеани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет работи кои мажот ги забележува прво кај жената

Слободен печат

Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Здружението „Тиииит!Инк“ објави повик за уметници, илустратор(к)и и дизајнер(к)и

Слободен печат

Во песната „Тек је 12 сати“ некој кажува „печена штрудла“: Слушнете и уверете се дали е така! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пет причини зошто мажите го обожаваат женскиот оргазам!

Васко Спасоски

Шероун Стоун во бикини на 62 години: Вакво тело би посакала секоја жена на нејзини години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Каква маскара да одберете според формата на вашите трепки, еве ги препораките

Слободен печат

Мартин Вучиќ објави заедничка фотографија со Драган и напиша нешто што ќе ве растажи сите! (ФОТО)

Васко Спасоски