Погледнете како изгледа новата Škoda Octavia за 2020 година (ГАЛЕРИЈА)

Можеби изгледа како помала верзија на Superb, но во прашање е новата Škoda Octavia. Овој модел е еден од најважните за брендот од Чешка.

Škoda Octavia се смета за најважен најмногу поради продажбата, но и поради тоа што овој модел ќе му биде директна конкуренција на новиот Golf 8.

Новиот модел носи понапредни мотори, но и безбедносна технологија.

Интелигентниот стајлинг ја покажува желбата на Škoda да се подигне за една класа и со самото тоа да го направи актуелниот модел помалку застарен.

Погледнете како изгледа новата Škoda Octavia за 2020 година:

Прочитајте и...  Кој е мултимилионерот кој летува во Хрватска со еден куп девојки и се фали со неговиот разгален стил на живот?

Прочитај повеќе

„Last Expedition“ со нова верзија на „Шефе“ – за XXI век (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Зошто Никола Тесла мислел дека броевите 3, 6 и 9 се клуч на вселената?

Слободен печат

Раперот Канје Вест тврди дека бил заболен од Ковид -19 и открива како се излечил!

Васко Спасоски

Најважна работа која би требало да ја направиме пред почетокот на вториот бран на коронавирусот

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Цеца како матурантка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 10 јули: Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Виц на денот – Мујо и Хасо во Германија

Слободен печат

Шарлиз Терон со хеланки во кои нозете ќе ви изгледаат подолги и потенки! (ФОТО)

Слободен Печат

Докторка сподели одличен трик: Направете ја маската за лице уште поефикасна против коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен Печат

Фитнес моделот кој го „полуде“ Инстаграм со своите брзи и ефикасни вежби: Како на брз начин да се спремите за летото (ВИДЕО)

Слободен Печат

Откриена нова кралска тајна: Принцот Чарлс пред Дајана бил во врска со нејзината родена сестра!

Слободен Печат

Проклетството на серијата која ја обожаваат милиони: „Glee“ ја следеја бројни скандали и трагедии, дури и обвинувања за педофилија!

Слободен Печат