Погледнете каде Ѓоковиќ се појави во дрес на Црвена Звезда! (ФОТО) - Слободен печат

Погледнете каде Ѓоковиќ се појави во дрес на Црвена Звезда! (ФОТО)

Освен што е зафатен со обврските во тенисот, Новак Ѓоковиќ го искористи слободноте време и да погледне малку фудбал.

Потсетување дека српскиот ас го очекуваат настапи на Мастерс турнирот во Париз (Франција) и завршниот Мастерс во Лондон (Англија).

Денеска одлучи да биде дел од натпреварот во рамките од најдоброто француско фудбалско првенство помеѓу екипите на Монако и Рен кој заврши со триумф на домаќините (3:2).

Стадионот „Луј Втори“ му беше блиску, па ја искористи можноста да го посети во дресот на Црвена Звезда, а со него беше и синот Стефан.

Општо е познато дека Ноле е голем навивач на белградските „црвено-бели“, и како што можете да видите, омилениот клуб го промовира каде што ќе стигне.

Прочитај повеќе

Борба за ракометниот трон: Атомскиот ракомет на „фуријата“ или „старата школа“ на Червар

Слободен печат

Гвардиола му оддаде почит на Ливерпул: Тие се фантастични, неверојатни

Слободен печат

Леброн Џејмс за историското постигнување: Ова делува нереално

Слободен печат

„Шверцерите“ нема да навиваат за Косово

Слободен печат

Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ експресно во четвртфиналето, крај за Кори Гоф

Слободен печат

Остави Коментар

two × 2 =

Прочитај повеќе

Барселона идната недела ќе направи сензационален трансфер

Слободен печат

Ерлинг Халанд: Новото големо фудбалско чудо (ВИДЕО)

Слободен печат

Трагедија во Англија: Фудбалер почина откако бил претепан пред ноќен клуб

Слободен печат

МЗТ Скопје супериорен во дербито со Куманово

Слободен печат

Баерн го торпедира Шалке и дојде на бод од лидерот Лајпциг (ВИДЕО)

Слободен печат

Норвешка подобра од Словенија во натпреварот за бронзениот медал

Слободен печат