Погледнете ја најскапата мачка на светот! (ФОТО)

инстаграм

Леа е мачка која со право го привлекува вниманието на следбениците на Инстаграм. Таа е мачка од расата Савана, која се смета за најскапа во светот.

Неговата сопственичка Вероника Перасо, која е манекенка од Венецуела, троши вистинско богатство на храна за мачки.

View this post on Instagram

Those are the most beautiful ears I ever seen in my life ?

A post shared by Leah (@leahthesavannah) on

Според „Дејли Стар“, таа троши 500 долари месечно за храна, што е околу 6000 долари годишно.

„Леа е како мене. Таа обожава суши“, рекла Вероника, која честопати се фотографира со своето милениче за Инстаграм.

Леа обожава да шета на плажа и да ги гледа зајдисонцата.

„Некогаш ја шетам на поводник, а понекогаш и ја туркам во количка. Таа стана преголема за носење“, открила нејзината сопственичка.

Видео на денот