Погледнете ја најновата мајсторија на Нејмар! (ВИДЕО)

Во рамките од 17. коло во „Лига 1“ екипата на ПСЖ ја оправда фаворитската улога на гостувањето кај Монпелје со резултат 1:3.

После првото полувреме изненадувачки водеше Монпелје после автоголот на Паредес во 41. минута од средбата.

Целосен пресврт на мечот се случи во второто полувреме кој го направи Нејмар со еден прекрасен слободен удар во 74. минута. Тоа беше негов шести погодок сезонава за париските „светци“ во шампионатот.

120 секунди подоцна Бразилецот беше и асистент до Мбапе кој се погрижи за 1:2, а овој беше асистент на третиот погодок кој беше дело на Икарди во 81. минута.

Прочитајте и...  Лига Европа: Сон и Кејн ќе бидат најголемата опасност во Скопје! (ВИДЕО)

ПСЖ останува на првата позиција во генералниот пласман со 39 бодови, а Монпелје после петтиот пораз е на осмото место со 24 бодови.

Прочитај повеќе

Лига куп: Јунајтед рутински, елиминирани Ватфорд и Вест Бромвич! (ВИДЕО)

Слободен печат

Металург со два гола предност ќе гостува во Швајцарија

Слободен печат

Екс играч на Реал Мадрид во одбраната на Лидс (ФОТО)

Слободен печат

Атлетико Мадрид има „план Б“ доколку не го ангажира Суарез!

Слободен печат

Лига Европа: Сон и Кејн ќе бидат најголемата опасност во Скопје! (ВИДЕО)

Слободен печат

Стојановски втор стрелец во триумфот на Гравелин Данкерк

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Супер Марио“ Балотели ќе му биде соиграч на Пандев!?

Слободен печат

Вардар се спаси од елиминација, среќни пенали за осминафинале

Слободен печат

Одложен мечот во Лига купот, Тотенхем веќе се фокусира на Шкендија

Слободен печат

Каков пропуст на Рома: Службена победа од 3:0 за Верона!

Слободен печат

Поповиќ ја докажа лагата, Џумхур неправедно исфрлен од Ролан Гарос! (ФОТО)

Слободен печат

Хорор во Италија: Убиен фудбалски судија

Слободен печат