Погледнете ја куќата во која живеела Меган Маркл со бившиот сопруг (ФОТО)

Пред да стане британска принцеза која живее во дворец, Меган Маркл била обична американска девојка од соседството. Домот во кој живеела со тогашниот сопруг Тревор Енгелс во периодот од 2011 до 2013 година во Лос Анџелес е познат по куќите во колонијален стил.

Profimedia

Куќата се состои од четири спални соби, три бањи и отворено приземје, кое го поврзува дневниот престој со кујната и трпезаријата.

Profimedia

Долниот кат е во целост обложен со дрвени облоги кои даваат доза на рустикалност и топлина во интериерот во кој преовладуваат светли тонови и едноставен модерен дизајн.

Profimedia
Прочитајте и...  Разговор со Елена Тодоровска, портретист: Секој портрет е приказна сама за себе  

Прочитај повеќе

Емотивно видео од најмалата ќерка на Коби Брајант: Тато секогаш ќе те сака!

Слободен Печат

Актерите од „Игра на тронови“ ќе станат родители: Оваа серија дефинитивно ни донесе многу среќа! (ФОТО)

Слободен Печат

Бред Пит проговори за врската со манекенката Никол: Конечно се чувствувам сакан!

Слободен Печат

Убавината скапо ја чинела, поради силните третмани косата ѝ опаднала, бубрезите ѝ откажале, а починала во болки!

Слободен печат

Рита Ора со провокативни комбинации прошета во Милано: Пејачката ги истакна атрибутите и засени манекенките! (ФОТО)

Слободен Печат

„Како се сакаа две будали“: Емотивна љубовна приказна на најубавата глумица на поранешна Југославија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Разговор со Елена Тодоровска, портретист: Секој портрет е приказна сама за себе  

Ј.К.Д

Да не сте ни помислиле на вашето куче или маче да им давате од оваа храна!

Слободен печат

Седум вида на млеко кои не сте знаеле дека постојат, а направени се од билки!

Слободен Печат

Пет важни работи за менопаузата што секоја жена треба да ги знае

Слободен печат

Многу нејзини колешки ги „проголтаа“ годините: Сопственичката на хитот „Boys, Boys, Boys“ и на 52 години е „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Секое јадење ќе го направите повкусно со советот на Џејми Оливер

Слободен печат