Погледнете го пустошот кој го остави зад себе бурата во Улцињ (ФОТО)

Од црногорскиот град Улцињ, кој минатата ноќ беше погоден од силно невреме, пристигнаа нови слики, на кои се гледаат големите штети направен од бурата.

Во градот се гледаат паднати дрвја врз автомобили, поплавени улици, но најпогодени сепак се чини дека се плажите од овој црногорски крајбрежен град.

Силна бура синоќа имаше и во некои градови во Албанија, Хрватска и Босна и Херцеговина.

vardarnews.com
vardarnews.com
vardarnews.com
vardarnews.com
Инсајдери

 

Прочитајте и...  Светот изгледа напуштено: Снимки од дрон за време на пандемијата на коронавирусот (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Австралија ги затвори плажите и воведе построги мерки поради корнавирусот

Слободен печат

Северна Македонија и официјално стана член на НАТО, пишуваат грчките медиуми

Слободен печат

Во хотел „Молика” на Пелистер денеска во државен карантин ќе бидат сместени 90 лица

Слободен печат

ММФ: Коронавирус ја турна глобалната економија во рецесија

Слободен печат

Потопло и суво време до вторник, од среда повторно врнежи

Слободен печат

И овој викенд е забранет престој на туристички места во Преспа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Да се изврши дезинфекција на заедничките простории во станбените згради со пари од резервните фондови на станарите

Слободен печат

Негативни тестовите на 15 граѓани од Кочани

Слободен печат

Ноќеска полицијата привела 44 лица кои се шетале за време на полицискиот час

Слободен печат

АВМУ: Политичарите треба да ја почитуваат новинарската професија, а не да ги навредуваат новинарите

Слободен печат

Макрон: На оваа криза и пристапив сериозно од самиот почеток, кога таа започна во Кина

Слободен печат

Кривична против двајца делчевци кои место да седат во самоизолација си шетале

Слободен печат