Погледнете го новиот супер-луксузен дом на Модриќ вреден 12 милиони евра (ФОТО)

Фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Модриќ, си купи нов супер-луксузен дом во Мадрид за кој одвои 12 милиони евра.

Новиот дом на Модриќ се наоѓа во елитната населба Ла Моралеха, во која живеат најголем дел од неговите соиграчи, и има 10.000 квадратни метри.

Во новата вила има девет спални соби и девет бањи, модерна вежбална, соба за масажи, базен и гаража за 10 возила.

Прочитајте и...  Маратон во Охрид како дел од Македонскиот куп во далечинско пливање

Прочитај повеќе

Пол позиција за Вињалес на „Ред Бул ринг“

Слободен печат

Доминираат германските тренери во фудбалот: Клоп, Нагелсман, Флик, Тухел!

Слободен печат

Пораз на Вилијамс од 116 тенисерка на светот (ВИДЕО)

Слободен печат

За првпат после 15 години полуфинале во ЛШ без Роналдо и Меси!

Слободен печат

Чептегеи со нов светски рекорд на 5000 метри (ВИДЕО)

Слободен печат

Маратон во Охрид како дел од Македонскиот куп во далечинско пливање

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лион се плаши од судијата пред мечот со Сити!

Слободен печат

Дебакл на Хјустон пред НБА плеј-офот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најдобриот стрелец во македонската лига со трансфер во Турција

Слободен печат

Пике: Доколку ни треба „свежа крв“, јас ќе бидам првиот што ќе си оди!

Слободен печат

Вардар и Еурофарм Пелистер убедливи пред финалната битка за трофејот!

Слободен печат

„Ауфидерзен“ Барса: Гол-машината Баерн броеше до ОСУМ! (ВИДЕО)

Слободен печат