-1 C
Скопје

Погледнете го новиот спот на Аријана Гранде кој крена прашина околу изборите: Жената не е само за во кујна претседателе! (ВИДЕО)

Со оглед на времето кога беше објавено музичкото видео – 11 дена пред Соединетите држави да излезат на гласање – ќе ви биде простено што помисливте дека песната „Позиции“ од Аријана Гранде е директна изјава за претстојните избори.

Видеото ја претставува 27-годишната пејачка како претседател на САД, кој претседава со состаноците на кабинетот, одржува прес-конференции и шета кучиња по тревникот во Белата куќа, но и прави неколку мудри политички потези.

На состанокот со кој претседаваше Аријана, во Белата куќа беше претставен многу поразновиден кабинет од кога и да било, и од сцените може да извлечете општа порака дека жената може да заврши подобра работа од сегашниот претседател – им дели медали на поштенските работници чија услуга Трамп ја занемарува, пишува Гардијан.

Прочитајте и...  Пет работи што треба да ги направите кога ќе влезете дома за да се заштитите од коронавирусот

Целокупната порака е дека општеството очекува жените да извршуваат повеќе задачи на начин на кој не се очекува од мажите – ја гледаме Гранде како тајно пие од шише вино додека се обидува да ја синхронизира работата со нејзините должности во кујната. Можете дури да направите паралела со проучување на ставовите на Арли Расел Хочшилд и Ен Мачунг за родовите поделби во домаќинството.

<div class=”tenor-gif-embed” data-postid=”18906532″ data-share-method=”host” data-width=”100%” data-aspect-ratio=”1.7785714285714287″><a href=”https://tenor.com/view/ariana-grande-ag-ag6-positions-chef-gif-18906532″>Ariana Grande Ag6 GIF</a> from <a href=”https://tenor.com/search/arianagrande-gifs”>Arianagrande GIFs</a></div><script type=”text/javascript” async src=”https://tenor.com/embed.js”></script>

Песната сугерира дека нејзиниот протагонист е среќен да извршува повеќе задачи затоа што ја покажува својата приврзаност кон предметот на нејзините наклони. Во меѓувреме, музиката е лесна, пријатна поп ар-ен-би мелодија, која не е толку присилна како „Дожд врз мене“, создаден во соработка со Гранде и Лејди Гага.

Прочитајте и...  ФОТО | Шерон Стоун не старее: Актерката заведува и во седмата деценија со својата фигура!

Песната одговара на другите неодамна објавени изданија на Аријана и може да зборува за силата на комерцијалната позиција во која се наоѓа пејачката во моментов. Аријана е толку позната што не и треба многу за да привлече внимание. Таа исто така, дава пофални политички изјави на социјалните мрежи – како во ова ново музичко видео, кое во моментов има до милион прегледи на час.

Поврзани вести

Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, веднаш започнаа шегите на негова сметка!

Слободен Печат

Шокантно: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден е во Романија!

Слободен печат

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Слободен Печат

Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Слободен печат

Најголемите заблуди за хороскопските знаци во кои сите веруваат!

Слободен печат

Карлеуша им се обрати на медицинските лица кои се борат со коронавирусот: Ова се тешки времиња за сите нас!

Слободен Печат

Остави Коментар