Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Французинот изјави дека е задоволен од актуелната состојба во Манчестер јунајтед и со тоа индиректно порача дека е подготвен да остане на „Олд трафорд“.

Пол Погба се наоѓа во последната година од актуелниот договор со Манчестер јунајтед, но клубот има опција да ја активира клаузулата и да го продолжи договорот за уште една година, и најавите се дека „црвените ѓаволи“ сакаат да го задржат Французинот.

Но, англиските медиуми сметаат дека Јунајтед е подготвен да оди и чекор понатаму и да му понуди нов договор иако на почетокот од сезоната францускиот репрезентативец бараше да биде продаден.

Од почетокот на годинава со доаѓањето на Бруно Фернандеш, екипата се препороди и игра фантастично, Јунајтед се наоѓа во серија од 16 натпревари без пораз во сите натпреварувања и се врати во трката за пласман во Лигата на шампионите, додека веќе е во полуфиналето на ФА купот и ќе игра во завршницата од Лигата на Европа.

Прочитајте и...  ЛЕ: Крај за Рома, Леверкузен си закажа дуел со Интер! (ВИДЕО)

Погба во разговот за „Јунајтед ривју“ изјави дека повторно ужива во фудбалот, посебно во атрактивниот напаѓачки фудбал кој го игра екипата со што индиректно најави дека е подготвен да преговара за нов договор.

– Гледам се од позадина и уживам. Обожувам да гледам како Бруно Фернандеш, Марсијал, Мејсон Гринвуд и Рашфорд постигнуваат голови и можете само да им аплаудирате. Тие прават да уживам во фудбалот. За да станеме топ клуб мораме да го заборавиме последниот натпревар и го правиме тоа. Играме добро, го забораваме тој натпревар и се мислиме на наредниот. Целта мора да ни биде да напредуваме и никогаш да не бидеме задоволни со стореното. Секогаш мора да сакаме повеќе бидејќи за мене Манчестер јунајтед е најголем клуб во Англија – вели Погба.

Прочитајте и...  Победете го Јунајтед и ќе ви дадам пари за да не мора да се грижите! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Санчез го ограби Јунајтед, и на заминување му зеде речиси 10 милиони евра

Слободен печат

Би било идеално Клоп да стане селектор на Германија

Слободен печат

Ѓоковиќ го изнесе ставот на тенисерите: Да нема карантин или нема да играат на УС Опен

Слободен печат

Нуркиќ подобар во балканската пресметка против Јокиќ, Лејкерси го освоија Западот и се опуштија (ВИДЕО)

Слободен печат

Познати сите четвртфинални двојки во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Димитриевски има две понуди од шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ЛЕ: Крај за Рома, Леверкузен си закажа дуел со Интер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победете го Јунајтед и ќе ви дадам пари за да не мора да се грижите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со почитување на мерките за заштита, „Комити“ ќе грмат пред стадион!

Слободен печат

Работнички се подготвува за АБА2 лигата, остануваат Питс, Николовски..!

Слободен печат

Вардар и фудбалскиот „земјотрес“ против ЦСКА Москва, незаборавната дружба во Уранија! (ФОТО+ВИДЕО)

Атанас Костовски