Погба со коментар на Инстаграм најави трансфер!? (ФОТО) - Слободен печат

Погба со коментар на Инстаграм најави трансфер!? (ФОТО)

Францускиот репрезентативец веќе одреден период е надвор од терените поради повреда на ногата и како што најави менаџерот на „црвените ѓаволи“, Оле Гунар Солскјер, играчот ќе паузира до крајот на ноември.

Како што се ближи зимскиот преоден рок, фудбалерот за врска во нападот во досегашните игри не се покажува на најдобро ниво и веќе често се поврзува со заминување од „Олд Трафорд“.

За услугите на 26-годишниот фудбалер според информациите кои ги објавуваат странските медиуми најзаинтересирани се екипите на Реал Мадрид и Јувентус.

принтскрин/твитер

Погба беше член на Јуве од 2012-2016 година, а со еден коментар на Инстаграм ги загреа најавите дека би можел да направи „кам-бек“ во италијанскиот шампион.

Да потсетиме, „Старата дама“ во средата триумфираа во Москва над Локомотив (1:2) и на тој начин се пласираше во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Леонардо Бонучи кој во отсуство на Џорџо Кјелини ја носи капитенската лента објави низа фотографии од мечот во рускиот главен град. На таа објава следуваше коментарот на Погба до Бонучи: „Капитанооо“ (Капитен).

Прочитај повеќе

Солскјер потврди: Алексис се враќа во Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен печат

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

15 + 18 =

Прочитај повеќе

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат

Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат

Коби и Ванеса Брајант – детската љубов која ги издржа сите предизвици, а заврши трагично

Слободен печат

Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Слободен печат

Леброн: Коби, ќе продолжам по твојот пат, дај ми сила од небото

Слободен печат