Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Французинот постави услов во преговорите за евентуален нов договор со „црвените ѓаволи“, а воедно можно е да биде продаден Ентони Марсијал…

Французинот има договор со „црвените ѓаволи“ до 30 јуни 2021 година, но прашање е дали истиот ќе го почитува до крај?

Од друга страна, можно е Пол Погба да остане во Манчестер јунајтед, но само доколку си оди менаџерот Оле Гунар Солскјер.

После „конфликтот“ меѓу агентот на играчот, Мино Рајола, и норвешкиот стратег, како и некои изјави за Погба кои се разликуваат од оние ланските за кои се зборуваше во Австралија, сега Французинот поставува „услов“ во преговорите околу новиот евентуален договор.

Но, многумина сметаат дека проблемот е во играчот, не во менаџерите, а не стоеше најдобро ниту со претходниот менаџер, Жозе Мурињо.

Погба би можел да си замине, единствено треба да се размисли околу цената. Има интерес од неговиот поранешен клуб, Јувентус, кој сака да го доведе на попуст, Арон Ремзи и околу 60 милиони евра. Воедно екипата од „Олд Трафорд“ минатото лето одбија 150 милиони евра од Реал Мадрид.

Прочитајте и...  Надал одигра партија тенис во карантин (ВИДЕО)

Инаку, Манчестер јунајтед веќе „најде“ замена за Погба, имено, тој се договори со одличниот Џејмс Медисон од редовите на Лестер сити.

Брендан Роџерс веќе бара замена, прва „мета“ е Калум Мекгрегор кој го тренираше во Селтик и кој би вредел околу 30 милиони евра.

Да додадеме уште дека Јунајтед размислува да го продаде Ентони Марсијал, кого го посакуваат Интер и Барселона, со цел се зголеми буџетот за летниот преоден рок, но и се ангажира уште еден напаѓач кој ќе гарантира голови.

Прочитај повеќе

Беше позитивен на Ковид-19, па се самоуби клупскиот лекар на Ремс!

Слободен печат

„ЌЕ ПРЕЖИВЕАМ“: Актуелна легендарна снимка на Новак Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголемите пет фудбалски „кражби“ во 21 век! (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје дел од иницијативата „Спортистите против коронавирусот“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Гарлик: Ќе останеме без пари доколку не продолжи Премиер лигата!

Слободен печат

Тенисерка објави слика од своите гради и порача: „Не е за помлади од 18“! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

УЕФА демантира дека ЛШ мора да заврши до 3 август

Слободен печат

Европски шампион во одбојка на плажа си најде „соиграч“ во карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешен македонски борач позитивен на коронавирус

Слободен печат

Помош за четири семејства од македонските фудбалски надежи (ФОТО)

Слободен печат

Горбок: Ни ветија одговори во април, загрижени сме за иднината на Вардар!

Слободен печат

Еклстон: Би било ужасно Хамилтон со осум трки да биде шампион!

Слободен печат