-3 C
Скопје

Погба на излезни врати од „Олд трафорд“, Јунајтед договори засилување за идната сезона

Се поизвесно е дека Пол Погба на крајот до сезоната ќе си замине од Манчестер јунајтед.

Манчестер јунајтед се наоѓа во завршни преговори, односно според англиските медиуми 90% од трансферот е завршен и на крајот од сезоната Хакан Чалханоглу ќе се пресели на „Олд трафорд“.

Според истите извори, Чалханоглу убедливо најдобрата понуда ја има токму од Јунајтед, а потписот на договорот се очекува да биде ставен во јануари кога ќе и официјално да преговара со екипите.

Договорот на Чалханоглу истекува на крајот од сезоната, а освен Манчестер јунајтед, голем интерес за услугите на турскиот репрезентативец пројави и Јувентус. Медиумите во Италија кренаа прашина по посетата на Чалханоглу на Торино, но фудбалерот изјави дека не разговарал со Јувентус туку бил во приватна посета на својот пријател Демирел.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Роналдо сепак не е најдобар голгетер на светот!?

Понудата на Јувентус изнесува четири милиони евра по сезона, што е далеку помалку од таа на англискиот тим од седум милиони годишно и не чуди зашто од јуни иднатата година Чалханоглу ќе се пресели на „Олд трафорд“, а тоа значи крај на авантурата на Погба во Јунајтед.

Поврзани вести

ВИДЕО: Ливерпул во огромна криза, Барнли го освои „Енфилд“!

Слободен печат

СП: Данците убедливи, Шпанците славеа во дербито против Германија

Слободен печат

ВИДЕО: Страшна контра, репрезентативец на Конго како „Брзата птица итрица“!

Слободен печат

Руни: Пред шест недели реков дека Јунајтед ја освојува титулата!

Слободен печат

Хрватска е блиску до четвртфиналето на Светското првенство

Слободен печат

Фернандо Љоренте ќе му биде соиграч на Несторовски!?

Слободен печат

Остави Коментар