„Погба-аут“ пред базата на Манчестер јунајтед (ФОТО)

twitter.com/MirrorFootball

Денеска на една од таблите пред базата за тренинг на клубот се појави огромен натпис „Погба – аут” со црвен спреј.

Минатата недела играчот од средниот ред беше подложен на расистички навреди од страна на приврзаниците на екипата поради промашениот пенал против Вулверхемптон (1:1).

Како и да е, цело лето се зборуваше за желбата на Погба да го напушти „Олд Трафорд” за да му се приклучи на Реал Мадрид.

Видео на денот