19 C
Скопје

Подгответе се за шоу: Златан наскоро ќе се појави во филм, ќе глуми лик кој ќе се вика Антивирус

Фудбалерот на Милан и повратникот во шведската репрезентација, Златан Ибрахимовиќ наскоро ќе дебитира на филмското платно бидејќи доби улога во новиот филм за Астерикс и Обеликс.

Ибрахимовиќ неодамна имаше „улога“ надвор од фудбалските терени, тој беше водител на музичкиот фестивал во Санремо, а сега на својот Инстаграм профил објави фотиграфија на која напиша Антивирус, што е името на ликот кој ќе го глуми во филмот Астерикс и Обеликс: Патот на свилата.
Премиерата на филмот е закажана за 2022 година, а најголем дел од филмот ќе се снима во Кина.

Поврзани вести

Реал подготви 80 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Актерот Метју Пери флертувал со 19-годишна девојка: Дали сум стар колку татко ти?!

Слободен Печат

Сара Мејс сподели семејна фотографија: Само ние четворица – па веднаш следеа дополнителни прашања

И. Т.

Најстарата жена на светот се откажа од носење на олимпискиот оган

Слободен печат

Вкусни идеи: Како да ги искористите останатите вапсани јајца

Слободен Печат

Вежбање за време на бременоста: Зошто пилатесот е корисен за трудниците?

Остави Коментар