Подготвени за фудбал: Играчите на Македонија ЃП негативни на Ковид-19!

В сабота (8 август) ќе стартува новата натпреварувачка сезона 2020/2021 во Првата македонска фудбалска лига.

Двојките во првото коло се: Шкупи – Шкендија, Македонија ЃП – Работнички, Беласица – Силекс, Пелистер – Академија Пандев, Вардар – Борец, Ренова – Струга Трим Љум.

Како што од претходно најавија од ФФМ, на нивни трошок се водат тестирања за Ковид-19 за фудбалерите и стручниот штаб на прволигашките клубови во машка и женска конкуренција.

Денеска Македонија Ѓорче Петров објави на својот официјален фејсбук профил дека сите членови се негативни на коронавирус и подготвени за фудбал.

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Прочитајте и...  И „Гардијан“ му симнува капа на Никола Јокиќ: Тој е вистинскиот ѕвер во НБА

Поврзани вести

ВИДЕО: Триумф на Наполи, десетина минути за Елмас

Слободен печат

Шоу на Кејн и Бејл за нов триумф на Тотенхем

Слободен печат

Барселона има нов претседател, Меси останува на „Камп Ноу“?

Слободен печат

Милинковиќ-Савиќ на лето од Лацио се сели во Јувентус?

Слободен печат

Коронавирус пред ол-стар натпреварот, двајца кошаркари го откажаа настапот

Слободен печат

Познат распоредот за третиот дел од сезоната во ПМФЛ: Вардар во првите две кола против Шкупи и Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар