-8 C
Скопје

Подгорица ново жариште на коронавирусот: 168 новозаразени во Црна Гора, 112 се од главниот град

Во последните 24 часа во Црна Гора се регистрирани 168 нови случаи на коронавирус, од 638 тестирани. Најмногу нови случаи се потврдени во Подгорица – 112.

Со тоа вкупниот број на активни случаи се искачи на 3.756, додека од почетокот на годината вкупниот број на регистрирани случаи на зараза со коронавирусот изнесува 16.797.

Во последното деноноќие се излекуваа 174 пациенти, додека од последиците на вирусот починаа три лица.

Извор: Вијести.ме

Прочитајте и...  Се пролонгира потпишувањето на договорот за сместување на пациентите во поранешна „Мала Богородица“

Поврзани вести

Иако доцна, сепак МЗ ја објави статистиката: Регистрирани 336 нови случаи, починаа 32 лица

Слободен печат

Изостана денешната ковид- статистика

Слободен печат

ВИДЕО | Трамп: Не се борам за себе, туку за 74 милиони луѓе кои гласаа за мене

Слободен печат

Опозицијата ја бара дневната статистика на заболени од ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО: Отворено едно од најголемите лизгалишта во Европа

Слободен печат

Уште еден град во Србија прогласи вонредна состојба

Слободен печат

Остави Коментар