Поделени хуманитарни пакети за пензионерите со најниски примања во Ѓорче Петров

Фото: Општина Ѓорче Петров

Општина Ѓорче Петров заедно со хуманитарната организација „Свети Спас“ поделија хуманитарни пакети на пензионерите со најниска пензија и трудови лица со инвалидитет, за како што велат, да им помогнат во време кога секое семејство се соочува со финансиски потешкотии поради скапите домаќински производи.

Наша задача како локална самоуправа е да се грижиме за нашите сограѓани и да обрнеме внимание на загрозените категории коишто навистина се соочуваат со големи егзистенционални проблеми.Човечки и христијански е да се помага и да се прават убави работи, особено кога се работи за наши пријатели, роднини, сограѓани кои имаат потреба од наша помош – вели градоначалникот Александар Стојкоски.

Тој додава дека се надева дека и во иднина ќе им излезат во пресрет на граѓаните кои имаат потреба од помош.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот