Поддршка за Меган и Хари: Останете силни. Милиони луѓе ве поддржуваат! - Слободен печат

Поддршка за Меган и Хари: Останете силни. Милиони луѓе ве поддржуваат!

Поранешната актерка и принцот Хари започнаа ново животно поглавје во Канада, а сега се откриени и нови информации за тоа со што се занимавала Меган во изминатиот период.

Меган Маркл и принцот Хари го загубија правото да ги користат титулите „кралско височество“, но на располагање им останаа називите војвотка и војвода од Сасекс, па Меган и натаму се претставува така на официјалниот Инстаграм профил на кралскиот пар. 

Поранешната актерка и принцот Хари започнаа ново животно поглавје во Канада, а сега се откриени и нови информации за тоа со што се занимавала Меган во изминатиот период.

Таа неодамна посетила една организација за заштита на животните, во чија работа учествува повеќе од една година.

Меган, како што јавуваат повеќе медиуми, на тамошните вработени им честитала за сработеното во претходниот период, како и на посветеноста кон работата која секојдневно ја вршат.

За време на посетата на оваа организација, Меган била облечена во светло сина кошула и тегет капут.

Во споменатата објава на официјалниот Инстаграм профил, Меган е претставена како војвотка од Сасекс, со што уште еднаш е потврдено дека и натаму се претставува со оваа титула.

View this post on Instagram

Earlier this week, The Duke and Duchess of Sussex returned to visit the women of The Hubb Community Kitchen and “Together, Our Community Cookbook.” These women came together in the wake of the Grenfell tragedy to cook meals for their families and neighbours who had been displaced from the fire. With funds from the successful cookbook, they have now been able to share their spirit of community with so many more. The Hubb continues to work with local organisations to build hope, bring comfort and provide not simply a warm meal, but with it, a sense of togetherness. The Duke and Duchess were so happy to reconnect with the women and hear about the projects they continue to develop to help those in their community and beyond. Image © SussexRoyal

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Под наведената објава се редеа бројни коментари, па многумина напишаа дека Меган изгледа прекрасно и ја пофалија нејзината хуманитарна работа.

Исто така, бројни корисници на социјалните мрежи го поддржаа кралскиот пар во новото животно поглавје.

„Останете силни. Милиони луѓе ве поддржуваат“, гласи еден од коментарите.

Прочитајте и...  На 18 февруари Дејвид Гилмор стана дел од „Pink Floyd“, родена е Јоко Оно и уште многу работи кои ја одбележаа музиката низ историјата...

Прочитај повеќе

Уште една модна лекција од Меланија Трамп: Во овој фустан секоја жена изгледа преубаво! (ФОТО)

Слободен Печат

Кејт Мидлтон: Мачнините за време на бременоста постојат и во кралското семејство

Слободен печат

Топ 5 стајлинзи: Модна инспирација за сите генерации! (ФОТО)

Слободен Печат

Српскиот рокер конечно ПОТВРДИ дека е на лекување: Во животот пребродил многу здравствени проблеми…

Слободен печат

Моќта на стресот: Стравот предизвикува дијареја, а гневот главоболка

Слободен Печат

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

12 − 5 =

Прочитај повеќе

Прв арапски дизајнер примен во француското здружение на високата мода: Ели Сааб – омилениот дизајнер на познатите

Слободен Печат

Тајната на Викторија Бекам: Листа на најдобри и најздрави производи за блескава кожа

Слободен Печат

Нов гаф во кралското семејство: Официјалната интернет страница се претвори во страница за возрасни (ФОТО)

Слободен печат

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Слободен Печат

Погледнете во какви сцени ќе учествува и што сѐ ќе може да издржи овој теренец во новиот филм за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Слободен печат

Елена Мирческа: Работам на тоа да се разбијат стереотипите дека во спортот мажите се доминантни

Слободен Печат