28.8 C
Скопје

ПОД ОПСАДА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО КАРПОШ: Се апсат лицата што пукаа во хотелот „Александар палас“

Во тек е голема полициска акција за апсење на лицата што учествуваа во престрелката во хотелот „Александар палас“, пишува „Макфакс“.

Полициската станица Карпош е под опсада. Сите приоди до неа се блокирани од страна на специјалци со маски и автомати.

Секој автомобил што ќе помине го осветлуваат рефлектори.

Пред два дена во хотелот „Александар палас“ во Скопје имаше пукање од огнено оружје.

За кого била наменета неделната „порака“ од пукањето во „Александар Палас“?

Поврзани вести

Авион на „Рајанер” полета од Тулуз без сите патници

Слободен печат

Нова валута излегува на пазарот

Слободен печат

Москва: Околу 150 цркви добиле закани со бомба

Слободен печат

Пронајдено е телото на Американка која исчезната во Русија

Слободен печат

Гинцбург: Спутник В штити од сите мутации на Ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО | Во сообраќајка во Загреб загинаа две лица

Слободен печат

Остави Коментар