ПОД ОПСАДА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО КАРПОШ: Се апсат лицата што пукаа во хотелот „Александар палас“ – Слободен печат
ВестиМакедонија

ПОД ОПСАДА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО КАРПОШ: Се апсат лицата што пукаа во хотелот „Александар палас“

Полициската станица Карпош е под опсада. Сите приоди до неа се блокирани од страна на специјалци со маски и автомати.

Во тек е голема полициска акција за апсење на лицата што учествуваа во престрелката во хотелот „Александар палас“, пишува „Макфакс“.

Полициската станица Карпош е под опсада. Сите приоди до неа се блокирани од страна на специјалци со маски и автомати.

Секој автомобил што ќе помине го осветлуваат рефлектори.

Пред два дена во хотелот „Александар палас“ во Скопје имаше пукање од огнено оружје.

За кого била наменета неделната „порака“ од пукањето во „Александар Палас“?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close