Почнаа протестите пред седиштето на ДУИ – Братот на Ел Чека се очекува меѓу присутните – Слободен печат
ВестиМакедонија

Почнаа протестите пред седиштето на ДУИ – Братот на Ел Чека се очекува меѓу присутните

Во близина на ДУИ се забележува голем број на полициски сили.

Започна најавениот протест пред седиштето на ДУИ во Тетово. На протестите, според најавите, ќе биде и братот на Ел Чека, лицето кое ги објавува таканаречените „бомби“ кои се во врска со функционерите на ДУИ.

Тетова сот јавува дека тие што ќе протестираат се очекува денеска да го изразат нивниот револт и да бараат заминување на ДУИ од Тетово. Протетсите пристигнуваат по навредите што високи функционери на оваа партија ги насочија на адреса на тетовчани.

Во близина на ДУИ се забележува голем број на полициски сили.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close