Почнаа препукувањата на релација Дрим тим – Србија

Како се приближува стартот на Светското првенство во Кина така се зголемува еуфоријата но и нервозата кај репрезентациите. Главен фаворит за освојување на златниот медал од селекцијата на САД иако ќе настапи без најмалку десетина големи ѕвезди, а еден од фаворитите кои ќе се обидат да им го земат скалпот на ослабените Американци е и Србија.

Селекторот на Србија, Александар Ѓорѓевиќ за прв пат во последните неколку години го има најсилниот состав по што се зголеми оптимизмот за највисок пласман, па дури и се „пошегува“, тој им се закани на кошаркарите на САД со зборовите „Бог нека им е напомош на Американците доколку се сретнеме“.
Одговорот од селекторот на САД, Грег Попович, кој и самиот има српско потекло, дојде експресно.

Прочитајте и...  Вилијамс: Патував со 50 маски, ќе играм на секој турнир!

– Мора да го прашате Саша Ѓорѓевиќ. Не ме интересира што зборуваат другите. Ѓорѓевиќ е одличен тренер и голем натпреварувач, беше херој во Европа како играч. Тие имаат фантастичен тим и во тоа нема сомнежи. Луѓето ќе продолжат да зборуваат, но од мене нема да добијат одговор – изјави Попович.

Прочитај повеќе

1МФЛ: Мирољубиво на Чаир, Силекс ја „торпедираше“ Беласица!

Слободен печат

Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Слободен печат

Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Мото ГП: Историски триумф на Биндер во Брно

Слободен печат

Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Слободен печат

Вилијамс: Патував со 50 маски, ќе играм на секој турнир!

Слободен печат

„Чкембари“: Зошто не може истиот протокол да важи и за натпреварите на ФК Пелистер?

Слободен печат

Гурбанов: Мораме да бидеме многу внимателни против Силекс

Слободен печат

ЛШ: Силекс ќе ги одмери силите против Карабах

Слободен печат

Поп Ацев сепак не пливаше на маратонот „Тоше Проески“

Благоја Георгиевски