Почнаа откажувањата во спортот, пливачите ќе одмораат викендов

Нептун купот кој требаше да се одржи викендов на базенот Борис Трајковски, е одложен поради коронавирусот .

– Моја препорака е да се откажат сите спортски натпревари, посебно тие што ќе се играат во затворен простор. На седница на Владата ќе ја разгледаме оваа препорака и ќе донесеме конечна одлука – изјави во текот на денот министерот за здравство, Венко Филипче.

Организаторот одлучи да ги следи препораките на Министерството за здравство и го откажа претходно закажаниот пливачки митинг. Во базенот Борис Трајковски покрај пливачи и пливачки од 10-тина македонски клубови требаше да учествуваат и пливачи од Албанија и Косово.

Прочитајте и...  Оригиналниот дрес на Џордан од Дрим тимот ставен на аукција

Прочитај повеќе

Роналдињо ја плати кауцијата и излезе од затвор

Слободен печат

Бев пред пензија, со цигара во рака и голем стомак, но тогаш ми пријде Антиќ…

Слободен печат

Одложена и деветтата трка во Ф1 сезонава

Слободен печат

После Џордан, Коби Брајант е најдобриот

Слободен печат

Реал Мадрид подготвува понуда за Халанд

Слободен печат

Американскиот тенисер открива: Сервисот на Ѓоковиќ е потценет

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатен предлог, натпреварите од Серија А да се играат само во Рим

Слободен печат

ФИФА го преместува летниот преоден рок

Слободен печат

Селекторот на борачите го победи коронавирусот, пуштен е на домашно лекување

Слободен печат

Оригиналниот дрес на Џордан од Дрим тимот ставен на аукција

Слободен печат

Вимблдон наплати 114 милиони евра отштета за откажувањето и веднаш направи потег за почит

Слободен печат

Американците објавија нови докази, Русија и Катар ги купиле СП 2018 и СП 2022

Слободен печат