Почна судењето за „Рекет“, Боки 13 НЕПРЕПЕПОЗНАТЛИВ (ФОТО) - Слободен печат

Почна судењето за „Рекет“, Боки 13 НЕПРЕПЕПОЗНАТЛИВ (ФОТО)

По 45 минутно доцнење, започна судењето за случајот „Рекет“. Првообвинетиот Бојан Јовановски пристигна со полицаец под рака, бидејќи едвај се движеше, а доцнел поради преглед кај затворскиот лекар. Покрај бројните новинари, присуствуваат и претставници од американсаката амбасада и ОБСЕ, додека пред судот има паркирано и возило за брза помош.

Она што прво паѓа во очи е изгледот на Боки 13, кој е целосно непрепознатлив.

Прочитај повеќе

Правниот тим на Трамп ја почна одбраната на претседателот во Сенатот

Слободен печат

Зариф: Иран подготвен за преговори со САД

Слободен печат

Нов земјотрес во Турција: Нема податоци за штети и жртви

Слободен печат

Законот за ЈО во вторник на јавна расправа: Во Собранието поканети и Јовески и меѓународни претставници

Слободен печат

Протести на жолти елеци и во Бугарија: Жителите на Перник стравуваат дека ќе останат без вода

Слободен печат

Вухан гради и втора болница за заболените од коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

seventeen + fourteen =

Прочитај повеќе

Москва и Анкара тврдат дека во Сирија имало околу 200 случаи на кршење на примирјето

Слободен печат

Богатите ги повлекуваат парите од швајцарските банки: Знаат ли нешто што другите не знаат?

Слободен печат

Хрватите протестираа против 5Г мрежа

Слободен печат

Полска ја обвинува ЕУ за политика на двојни стандарди

Слободен печат

Заев за пишувањето на „Ла верита“: Ако во ВМРО-ДПМНЕ имаа некакви докази, верувајте, ќе ме осудеа

Слободен печат

Миро Ковач кандидат за претседател на ХДЗ

Слободен печат