Почна судењето на деценијата – Боки за парите, Катица за гаќите, Кичеец за вината

Во утрешниот број на изданието на печатениот весник „Слободен печат“ читајте за судењето на деценијата за случајот „Рекет“, во кој им се суди на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, шоуменот „Боки 13-ка“ и на скопскиот угостител Зоки Кичеец за здружено изнудување на пари од контроверзниот скопски бизнисмен Орце Камчев.

Со голем медиумски интерес, со интервенција на Брзата помош, со паузи за „стручни косултации“, со провокативни формулации, со меѓусебни навреди и коментари, во Кривичниот суд се одржа првото рочиште од случајот „Рекет“.

Утре во „Слободен печат“ и за судските игри, односно „Може ли уставната среда да го испере „крвавиот четврток?!“, за Скопје како еден од најзагадените градови на светот и за саемот на проектот „Купи куќа, купи стан“, кој ќе продолжи да се реализира и следната година.

Прочитајте и...  Најголем процент од новозаболените и смртните случаи имаат коморбидитети или се над 60 години

Читајте ги и колумните на Мартин Богатиноски, Сашо Орданоски, Мендо Димовски, Мирјана Најчевска, Кица Колбе, Ивица Челиковиќ и Теофил Блажевски.

Од останатите теми, читајте за Инстаграм-ѕвездите кои блеснаа на наградите за инфлуенсери, за здравјето и како „Херпесот останува доживотно во телото“, но и за младите голмани Кизиќ и Гогов, кои се светла точка во лошата сезона на РК Вардар.

Прочитај повеќе

Заев ќе го добие мандатот за нова Влада, Џафери најави седница

МИА Агенција

Сончево и топло до 36 степени, попладне можен дожд

МИА Агенција

Израел осуети кибер напад врз одбранбената индустрија

Слободен печат

Страотни сцени од Минск: Полицијата пука во народот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака белоруската полиција ги понижува уапсените: Крвави и помодрени, принудени да се одречат од кревање револуција (ВИДЕО)

Слободен печат

Русија планира месечно да произведе по 5 милиони вакцини против ковид-19, по цена од 10 долари за 2 дози

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ангеловска демантира дека подигнала штеден депозит од Еуростандард банка по информацијата дека ќе ја изгуби лиценцата за работа

Слободен печат

Кина реагира за врските на САД со Тајван: Тие што си играат со оган, ќе се изгорат

Слободен печат

Најмалку 800 луѓе во светот починаа поради дезинформации за Ковид-19

Слободен печат

Од девојче кое поради црната боја на кожата никој не го дружел, до историска кандидатура за потпретседател на САД

Слободен печат

Костовски: Двојна игра на НБ, ако беа решени да не затворат, тоа требаше да го направат уште пред една година

Слободен печат

Екстремистите го зазедоа клучното пристаниште во Мозамбик

Слободен печат