12 C
Скопје

Почна изградбата на затворениот базен во Ѓорче Петров

Поставена е монтажна челична конструкција на затворениот базен во основното училиште „Димитар Поп Г. Беровски“ во Општина Ѓорче Петров.

– И покрај отежнатите услови предизвикани од пандемијата ,темпото на изградба е задоволително. Се наоѓаме во еден исклучителен важен здравствен период, но исто така важна е и спортската инфраструктура, затоа што по завршување на кризата, ќе треба да ги подигнеме спортските стандарди и здравиот начин на живот пред сѐ кај најмладите – информира градоначалникот Александар Наумоски.

Прочитајте и...  Се чека одлука на Комисијата за заразни болести за нови рестриктивни мерки

Поврзани вести

СЗО: Целиот извештај со резултати од истрагата за потеклото на коронавирусот во Кина ќе биде презентиран следната недела

Слободен печат

ВИДЕО: Трагедија во Флорида: Се сруши покривот на училиште, најмалку 12 повредени од кои 7 се деца

Илинка Иљоска

ВИДЕО: Експлозии во две сириски рафинерии во близина на границата со Турција

Слободен печат

Бесими: Постигнавме пониска каматна стапка за еврообврзбицата од многу европски земји со повисок кредитен рејтинг

Слободен печат

Зедер: Да не се политизира одобрувањето на „Спутник V” во ЕУ

Слободен печат

Филипче: Ја следиме состојбата, следната недела ќе одлучуваме дали се потребни дополнителни рестриктивни мерки

Слободен печат

Остави Коментар