Почна дигиталниот конгрес на СДСМ

Социјалдемократскиот сојуз денес со почеток во 13 часот го започна првиот дигитален конгрес.

Како што соопштија од партијата организирањето на 25. Конгрес се одржува онлајн заради заштита на здравјето на граѓаните, делегатите и медиумските работници.

Конгресот ќе го отвори и ќе го води претседателот на СДСМ, Зоран Заев, а ќе се однесува на анализа на изборните резултати.

Состанокот ќе има отворен и работен дел со пренос во живо. По завршувањето на конгресот, претседателот на партијата, Зоран Заев, ќе одржи прес-конференција на која ќе ги претстави донесените одлуки.

Граѓаните можат да го следат конгресот на следниот линк

 

Прочитајте и...  Трета годишна конференција „Е-трговија и ковид-19“

Поврзани вести

Затвореник измачувал и убил педофил, сакал и да го изеде. Пред судијата рекол дека убаво си поминал

И.И.

Лисиче и Аеродом се гасна комора, се жалат граѓаните на социјалните мрежи

Илинка Иљоска

Расфрлени кондоми и 80 луѓе без маски: Полицајци упаднаа на забава во Њујорк, сфатија дека прекинале оргии

Слободен печат

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

СП.

Правеле хрватски пасоши за криминалци од Србија и Црна Гора, уапсени 11 лица

И.И.

Високиот претставник за БиХ: „Време е Дејтонскиот договор да се замени со нов устав.“

Слободен печат

Остави Коментар