4 C
Скопје

Починат маж донесен во Ургентен центар, додека пиел чај му се слошило

На 22.10.2020 во 16,22 часот во Полициската станица Гостивар, од Ургентен центар Гостивар било пријавено дека кај нив има починато лице.

Според пријавеното, во чајџилница во Гостивар, на И.Р.(78) од Гостивар кој бил гостин во објектот во еден момент му се слошило.

Потоа со Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентниот центар Гостивар, каде што од страна на лекар била констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено за обдукција.

Прочитајте и...  Побаран притвор за тројца учесници во протестите за пресудата во предметот „Монструм“

Поврзани вести

Неготинка пријавила физички напад од зетот

Слободен печат

Побаран притвор за тројца учесници во протестите за пресудата во предметот „Монструм“

Слободен печат

Ограбена постара жена во Кичево сред бел ден

Слободен печат

Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот и шест странски државјанки

Слободен печат

Приведен дилер на кокаин од Куманово

Слободен печат

МВР приведе две лица по пукањето во коешто беше повреден синот на поранешниот реис на ИВЗ

Слободен печат

Остави Коментар