9.2 C
Скопје

Почина затвореник кој издржувал казна затвор во КПУ „Идризово“

Затвореник кој издржувал казна затвор во КПУ „Идризово“ вчера бил донесен во Клиничкиот центар, по што лекар констатирал смрт без траги на насилство, информира МВР.

-На 01.07.2020 во 11.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен со влошена здравствена состојба Е.Б.(59) од Тетово, кој издржувал казна затвор во КПУ „Идризово“- стои во дневниот билтен на МВР.

Од лекар била констатирана смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Прочитајте и...  Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Поврзани вести

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Слободен печат

Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Слободен печат

Акциска контрола на полицијата во Кавадарци и Неготино, изречени 93 мерки

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Слободен печат

Остави Коментар