Почина Видое Ристовиќ, сопругот на Николина Пишек: Скршената водителка ја потврди тажната вест

Синоќа по полноќ починал Видое Ристовиќ, српскиот историчар на уметност и животен сопатник на популарната хрватска водителка Николина Пишек. Информацијата за српскиот портал „Нова.рс“ ја потврдила Николина, скршената водителка немала сила да каже повеќе по повод тражниот настан во нејзиното семејство. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Ристовиќ починал ненадејно, а Брзата помош можела … Продолжи со читање Почина Видое Ристовиќ, сопругот на Николина Пишек: Скршената водителка ја потврди тажната вест