Почина успешен македонски претприемач во ИТ секторот – Слободен печат
ВестиМакедонија

Почина успешен македонски претприемач во ИТ секторот

Тој важеше за еден од најпрогресивните македонски претприемачи, говорник, филантроп, учесник во многу акции, човек кој понудил извозни решенија во ИТ секторот.

Почина сопственикот на на ИТ компанијата Haselt, Хајан Селмани, која освен во земјава, има канцеларии во Америка и ширум Европа.

Тој важеше за еден од најпрогресивните македонски претприемачи, говорник, филантроп, учесник во многу акции, човек кој понудил извозни решенија во ИТ секторот.

Селмани одржал најмалку 400 предавања и јавни говори на тема претприемништво, технологија  лидерство.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close