Почина тригодишно девојче во Струга - Слободен печат

Почина тригодишно девојче во Струга

Починато тригодишно девојче вчера е донесено во Медицинскиот центар во Струга. Од СВР Охрид денеска соопштија дека во 10.20 часот од болницата пријавиле дека А.Ј. (25) од Шведска го донела починатото девојче. Според информацијата на телото на девојчето немало траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

Прочитајте и...  Институт: Американско-кинескиот трговски договор тешко ќе ја погоди Германија

Прочитај повеќе

Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Слободен печат

Напуштениот брод кој повеќе од една година низ Атлантикот пловеше без екипаж „уловен“ во Ирска

Слободен печат

Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Слободен печат

Сандерс со убедливо водство кај демократите

Слободен печат

Путин го разреши својот советник Сурков, креаторот на „вертикална моќ“

Слободен печат

Трамп помилува седум лица, ја намали и затворската казна на Род Благоевиќ

Слободен печат

Остави Коментар

10 + дваесет =

Прочитај повеќе

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Слободен печат

Светската здравствена организација ја пофали Кина за мерките против коронавирусот

Слободен печат

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат