Почина маж, се превртел возејќи трактор

Вчера околу 7.20 минути се случила несреќа во која животот го загувил 68 годишниот А.Ј по пад од трактор од трактор во кратовското село Шлегово. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „На 06.09.2023 околу 07.20 часот во Полициската станица Кратово било пријавено дека во атар на с.Шлегово, кратовско, трактор „имт“ без регистарски ознаки, со … Продолжи со читање Почина маж, се превртел возејќи трактор