Почина легендарниот моден креатор, крал на животинските принтови – Роберто Кавали

Роберто Кавали, италијанскиот моден дизајнер кој остави свој печат во светот на модата со препознатливите, гламурозни животински принтови, почина на 83-годишна возраст. Неговиот истоимен бренд ја потврди веста во изјава споделена на социјалните мрежи во петок попладне, истакнувајќи дека Кавали живеел живот исполнет со љубов. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Наследството на Роберто … Продолжи со читање Почина легендарниот моден креатор, крал на животинските принтови – Роберто Кавали