Почина еден од омилените актери на 51 година

Арон Ајзенберг, актерот кој се прослави со улогата на Ног во серијата „Ѕвездени патеки“ почина на 51 година. Оваа вест ја потврди неговата партнерка Малиса Лонго.

– Со невидена тага и жалење изјавувам дека мојата љубов и најдобар пријател почина. Беше интелигентна, скромна, духовита и емпатична душа. Го живееше животот со страст и волја. Беше како свеж зрак од кој знаев дека секогаш ќе ја слушнам вистината. Поради него се чувствував како да сакам да бидам најдобрата верзија за себе, напиша таа.

Точната причина за смртта се уште не е откриена. Актерот зад себе ги остави синовите Кристофер и Николас Ајзенберг.

Прочитајте и...  Родена е Маргарита Стефановиќ, а убиен е Марвин Геј и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата

Прочитај повеќе

Меган и Хари го очекуваат второто бебе?

Слободен печат

Бон Џови во емотивна борба со коронавирусот: Приказните на луѓето ги претвора во песна! (ВИДЕО)

Слободен печат

Скопската барбика се маскираше, но погледите одат на друго место! (ФОТО)

Васко Спасоски

Актерот сликан со 25 години помладата девојка – Се разведе, а неговата избраничка е поранешна мисица и е неверојатно убава (ФОТО)

Слободен печат

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Изработуваме накит со Александра Иванова (ВИДЕО + ФОТОГАЛЕРИЈА)

Јасмина Кантарџиева Димков

Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 6 ДЕЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тони Цетински коси трева, а сопругата го снима: Нивната куќа со базен и многу зеленило одзема здив! (ФОТО)

Васко Спасоски

Вистински специјалитет за вашата вечера: Рецепт кој сигурно ќе го направите уште многу пати!

Слободен печат

Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 5 ДЕЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована открива што ќе прави со 100 евра кои ќе ги добие од државата!

Васко Спасоски

Музика низ “Слика” – Нов звук во етерот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ТАТКО ЦАР: Во карантин им приготвил на децата вечера како во најскапиот ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат